P. Roman Vlk
JAK NA TO
Svěcená voda

Milí spolubratři.

Už více než dva roky vychází každý týden pod hlavičkou „Vlčí doupě“ nové videokázání k nedělnímu evangeliu. V tomto školním roce dostala videa novou formu: pojali jsme se jako „odpovědnu“ na zvídavé otázky dětí (jedna otázka se vždy týká nedělního úryvku evangelia). Od několika z vás i od některých katechetů vzešel požadavek na katalog probíraných otázek. Už je k dispozici zde: https://vlcidoupe.cz/pro-katechety-a-rodice/ Kliknutím na požadovanou otázku se přímo spustí video s odpovědí. Teď během doby velikonoční bude v každém videu i odpověď některého z našich českých či moravských biskupů na otázku: „Kde jste zažil, že Ježíš je živý?“ Své uplatnění při práci s dětmi najdou jistě i videa s ukazovacími písničkami.

Dostal jsem z vašich řad několikrát otázku, kolik času je třeba na natočení jednoho videa a jaké jsou finanční náklady. Pravda je taková, že na tvorbě videí se podílejí vždy minimálně 2 lidé. A platí, že u každého z nich znamená jedna minuta hotového videa hodinu práce. Takže za videem o délce 10 minut je minimálně 20 hodin práce. S tím souvisí i finanční náklady, které v průměru vychází 7.000 Kč na video.

Dílo apoštolátu prostřednictvím videí pro děti má stále potenciál nejen pokračovat, ale i růst. Vše závisí samozřejmě na Božím požehnání a také na podpoře lidské. Za dílo Vlčí doupě se modlí několik řeholních společenství, rodin i jednotlivců. Jsme vděčni za každé poděkování a povzbuzení od těch, kteří nás sledují nebo videa využívají při katechezi. Aby se videa a jejich poselství o Boží lásce snáze dostala k hledajícím, pomáhá tomu i odběr YouTube kanálu. Už jste se stali odběrateli? Jde to i prostřednictvím farního mailu – stačí kliknout zde: https://1url.cz/@odberVD V příloze posílám i plakátek na případné zveřejnění v kostelní vývěsce. A v neposlední řadě je třeba i podpory finanční, kterou je možno poslat na účet: 2089164018/3030
Za podporu jakýmkoliv z těchto způsobů budu vděčný. Pán Bůh zaplať!

Přeji vám radost z evangelia i z jeho hlásání

O. Roman Vlk, farář Laškov